כשאנחנו מסתכלים על עולם הקוסמטיקה המתקדמת, ניתן למצוא לא מעט טיפולים שמתמקדים בהרס תאי עור ישנים על מנת לעורר את מנגנון הריפוי של העור לבניית תאי עור חדשים.

שימוש בטכנולוגיות "הרס" בידיים הלא נכונות עלול להביא אתו תופעות לוואי לא רצויות כמו הצפת פיגמנטציה (כתמים) על גבי העור, הזדקנות מוקדמת של העור ואף החמרה במצב הרקמה.

בדיוק בנקודה זו פנינו לחפש טכנולוגיה אחרת, כזו שמשפרת תהליכים בעור, מרפאת, מעודדת וחיובית. חיפשנו טכנולוגיה שיש לה היסטוריה וידועה בשימושיה ברפואה ושמתאימה אפילו לפג שרק נולד.

טכנולוגית הפוטותרפיה היא טכנולוגיה ידידותית ובטוחה אשר אינה מתבססת על הרס רקמה אלא על ריפוי ועידוד יצירת רקמה חדשה, יותר מכך, היא אפילו מעודדת את תאי הבזלת שלנו בשכבת הדרמיס להתעורר ולייצר קולגן, אלסטין וחומצה היאלרונית בצורה מבוקרת ובטוחה.

בתחום הרפואה הטכנולוגיה קיימת שנים רבות ומשמשת לטיפול במחלות עור כגון: פסוריאזיס, דרמטיטיס, ויטליגו, סרטן העור ואפילו לשיקום וצמיחה מהירה של פגים שנולדו טרם הזמן.

בתחום הקוסמטיקה הטכנולוגיה משמשת לשיקום עור הסובל ממחלות כרוניות כגון אקנה (מחלה כרונית של זקיק השערה), פיגמנטציה, היפרמיה (עור אדמומי) ואפילו בשנים האחרונות גם לתהליכי אנטיאייג'ינג ומניעת קמטים.

כיצד הטכנולוגיה פועלת?
הטכנולוגיה מתבססת על גלי אור בספקטרום שנראה לעין , בתוך התאים שלנו יש "קולטנים" שקולטים את האור ומפרשים אותו לתועלות של יצירת תאים חדשים ותיקון פגומים וחיזוק מערכת חיסונית עורית כמו שנותן למשל ויטמין D או חשיפה מבוקרת לשמש. כשהקולטנים מקבלים את ספקטרום האור ,הם מקבלים "פקודה" מהמוח לפעול.

לכל ספקטרום אור (אורך גל) יש צבע שונה, וכל צבע אחראי על פעולה שונה. למשל: צבע כחול משמש לטיפול בזיהומי עור, חיידקים, אקנה ואפילו בשיקום לאחר גירוי או אלרגיות.

לעומתו, צבע אדום –  מעודד ייצור קולגן ויצירת מילוי של תאי סיב מתחת לרמת השריר ועל ידי כך ליצור אפקט מתיחה ומיצוק בעור.

ישנם צבעים נוספים כמו: ירוק, צהוב ושילובים רבים ביניהם בהתאם למטרת הטיפול.

הטיפולים מתבצעים ע"י קוסמטיקאיות מוסמכות או רופאים ובדרך כלל לזמן מוגבל של עד כ-20 דק', בסדרה של כמה מפגשים בהתאם לצורך.

כיום רוב טיפולי הפנים במכוני הקוסמטיקה מסתיימים בשילוב פוטותרפיה כדי לתת בוסט לתוצאה של טיפול הפנים שנעשה במכון ובכדי להכניס את המטופלת לאווירה מרגיעה ולעודד את מצב רוחה.

נקודת בונוס מעניינת:
מחקרים מראים כי לטיפול ישנה השפעה חיובית על מצבי רוח ונדודי שינה.